logoSkauti Polanka nad Odrou

Skauting na doma

Co můžete dělat, když se nemůžeme scházet

Člověk není skautem jen, když je na schůzce, výpravě nebo táboře. Na skautský, vlčácký nebo světluškovský slib bychom měli stále pamatovat a snažit se jim řídit.

I když se v této těžké situaci nemůžeme potkávat na schůzkách a výpravách, skautské aktivity můžete dělat stále. Jednou z možností je zapojit se do online schůzek na odkaze:  https://meet.vpsfree.cz/Skautskáschůzka
Krom toho zůstává možnost vyzkoušet si nějaké aktivity i mimo schůzky.

Nejprve si vytiskněte výzvy, splňte stezky nebo zalistujte do skautských časopisů. Pak už je výběr dalších aktivit na vás. Vaše výsledky můžete posílat na e-mail Danči (danca@cmail.cz) nebo nahrát na facebook Skaut Polanka. Až se toho sejde více, určitě to zveřejníme.

Pokud vám něco nefunguje, nebo něco nechápete, napište nám taky.

Stezky

Podle toho jakou máte stezku, splňte si úkoly na těchto stranách. Jestli stezku nemůžete doma najít, stáhněte si ji z internetu (Vlčata a světlušky) a (Skauti)

• Nováček vlčat:str. 22 - 23, 28-29, 40-41
  • Nováček světlušek: str. 22-23, 30-31, 42-43
  • Mauglí mezi vlky (1. Stupeň vlčata): str. 11, 37, 39, 40, 41, 47, 50
  • Hvězdná lucerna (1. Stupeň světlušky): str. 10 dole, 27, 28, 39, 44, 47, 55
  • Nováček skautů: pročíst si nováčka a připravit se na plnění úkolů na schůzkách, naučit se uzly, symboly, ...
  • Cesta země a vody: úkol 1, 7-vyfotit, 13-vyfotit, 19=výzva pro skauty, 26, 27, 29
  • Cesta vzduchu a ohně: úkol 8, 13, 14, 16, 22, 23, 27, 33, 34, 42, 50

Skautské časopisy

Najděte si doma poslední číslo časopisu, které vám přišlo, přečtěte si jej a můžete splnit navrhované úkoly. Pokud jste časopis někde ztratili, stáhněte si jej  internetu. Online časopisy jsou zde

• Světýlko říjen str. 6 - 9 vyznáte se v dopravě? str. 16 přečtěte si příběh, str. 22 příroda kolem nás
  • Skauting říjen  str.18 - 19 Ivančena, str. 31 skautská praxe

Výzvy

Stáhněte si a vytiskněte výzvu a pokuste se ji v následujících týdnech splnit

Odborky

Vyberte si jednu odborku, vytiskněte nebo opište si úkoly a začněte ji plnit. Odborku pak můžete dokončit na schůzkách nebo táboře.

Rukodělky

Vyrobte si

Úkoly z online schůzek

"V našich expedičních týmech jsme na schůzce tentokrát objevovali zemi jménem Mali. O této zemi jsme se dozvěděli, že se pyšní těžbou soli. Abychom si sůl představili i jinak než součást pokrmů máme pro vás následující pokus.

Pomůcky: špejle barevná nit (vyšívací bavlnka) sklenice lžička kuchyňská sůl
Postup: Připrav ve sklenici nasycený roztok kuchyňské soli. Do vody přidávej sůl tak dlouho, dokud se ještě rozpouští. Nerozpouští-li se už, vznikl nasycený roztok. Špejli, na kterou připevníš bavlnku, polož na sklenici tak, aby se bavlnka ponořila do připraveného roztoku. Sklenici umísti na teplé místo a několik dní pozoruj. Výsledek si společně ukážeme na další schůzce"

pro ilustraci video https://www.youtube.com/watch?v=KSQkh0SyRi0

Další nápady na hry a činnosti