logoSkauti Polanka nad Odrou

Skauting na doma

Co můžete dělat, když se nemůžeme scházet

Člověk není skautem jen, když je na schůzce, výpravě nebo táboře. Na skautský, vlčácký nebo světluškovský slib bychom měli stále pamatovat a snažit se jim řídit.

I když se v této těžké situaci nemůžeme potkávat na schůzkách a výpravách, skautské aktivity můžete dělat stále. Připravili jsme pro vás několik úkolů, výzev a nápadů, jak zůstat skautem i v době koronaviru.

Nejprve si vytiskněte výzvy, splňte stezky a připravte se na tábor. Pak už je výběr dalších aktivit na vás. Vaše výsledky můžete posílat na e-mail Danči (danca@cmail.cz) nebo nahrát na facebook Skaut Polanka. Až se toho sejde více, určitě to zveřejníme.

Pokud vám něco nefunguje, nebo něco nechápete, napište nám taky.

Stezky

Podle toho jakou máte stezku, splňte si úkoly na těchto stranách. Jestli stezku nemůžete doma najít, stáhněte si ji z internetu (Vlčata a světlušky) a (Skauti)

• Nováček vlčat:str. 22 - 23, 28-29, 40-41
  • Nováček světlušek: str. 22-23, 30-31, 42-43
  • Mauglí mezi vlky (1. Stupeň vlčata): str. 11, 37, 39, 40, 41, 47, 50
  • Hvězdná lucerna (1. Stupeň světlušky): str. 10 dole, 27, 28, 39, 44, 47, 55
  • Nováček skautů: pročíst si nováčka a připravit se na plnění úkolů na schůzkách, naučit se uzly, symboly, ...
  • Cesta země a vody: úkol 1, 7-vyfotit, 13-vyfotit, 19=výzva pro skauty, 26, 27, 29
  • Cesta vzduchu a ohně: úkol 8, 13, 14, 16, 22, 23, 27, 33, 34, 42, 50

Skautské časopisy

Najděte si doma poslední číslo časopisu, které vám přišlo, přečtěte si jej a splňte tyto úkoly. Pokud jste časopis někde ztratili, stáhněte si jej  internetu. Online časopisy jsou zde.

• Světýlko str. 18-19 jak se chovat při bouřce 22-23 uzlování, 24-25 banánový koktejl
  • Skauting  str. 8-9 bramborové placky, str. 18-19 vyber si hru, kterou by sis chtěl zahrát na schůzce, str. 35 stopy zvířat

Tábor

Všichni už se těšíme na tábor, tak proč si něco nepřipravit už teď :-)

Výzvy

Stáhněte si a vytiskněte výzvu a pokuste se ji v následujících týdnech splnit

Odborky

Vyberte si jednu odborku, vytiskněte nebo opište si úkoly a začněte ji plnit. Odborku pak můžete dokončit na schůzkách nebo táboře.

Rukodělky

Vyrobte si

Naučte se plést

Soutěž

• Vyrobte jakoukoliv velikonoční ozdobu nebo výrobek podle vaší fantazie. Vyfoťte jej a pošlete na e-mail nebo nahrajte na facebook Skaut Polanka. Až se nám toho sejde více, uděláme na facebooku hlasování o nejlepší výrobek.

Další nápady na hry a činnosti

Zahrejte si skautské online hry

Zapojte i rodiče

Naučte se ps8t na kl8vesnici všemi deseti